با تقویت مهارت های زندگی، پیروز میدان باش…

 

ابتدا از خودتان این سوال ها را بپرسید؛

شما چقدر می توانید با چالش ها و مشکلات زندگیتان مقابله نمایید؟

آیا مجهز به شیوه ها، ابزارها و توانمندی های خاص هستید؟

آیا تجربه زندگی سالم و بدون اضطراب و استرس رو با بکارگیری این شیوه ها دارید؟

در چه عصری داریم زندگی می کنیم!؟

میدانستید که، بشر در آغاز هزاره سوم عصر افسردگی را تجربه می کند و قبل از آن در پایان هزاره دوم یعنی تا سال 2000، عصر اضطراب را طی کرده است.

خب، چه کاری انجام دهیم و یا به چه فعالیت هایی بپردازیم که متحمل آسیب روانی کمتر شویم!؟

در برابر مشکلات و مسائل پیچیده زندگی کنونی باید واکسینه شویم. بتوانبم از خطرات و هیجان های مخرب دنیای پیشرفته کنونی دور باشیم. باید مهارت های زندگی را آموزش ببینیم تا حل مسائل زندگی راحت تر شود. به این صورت از زندگی لذت ببریم.

از مهم ترین مهارت های زندگی که در روابط اجتماعی ما نیز اهمیت دارد؛ هنر ارتباط برقرار کردن با دیگران و یا هنر گفتگو کردن با دیگران و یا مهارت خوب گوش دادن است. توانایی اجتماعی شدن، مورد پذیرش قرار گرفتن در اجتماع و دریافت تاییدات اجتماعی و برخورداری از منابع حمایتی و عاطفی بیشتر را موجب می شود. همه این موارد در کاهش استرس و اضطراب، حساسیت، زود رنجی، خودباوری، افزایش ارزش و اعتبار در جامعه موثر است. باعث می شود فرد قوی، مقاوم در برابر ناملایمات، با اعتماد به نفس بالا باشد. احتمال موفقیت این افراد در موقعیت های مختلف افزایش می یاید. تغییر و تحولاتی در سبک زندگی این افراد ایجاد می شود.

حرف آخر

بنابراین مهارت ها به منزلۀ آجرهای ساختمانی زندگی هستند. فکر کنید که کدام مهارت را باید در خود تقویت کنید و یا یاد بگیرید تا ساختمانی درونی محکم و باارزشی برای خود بسازید.

تا الان شما چند مورد از این آجرها را در ساختمان درونی خود کسب کردید و یا بکار می برید؟